Przez dysze pary, tutaj jest małe wgłębienie dla zapachu. Napełniona, wystarcza na około 10 minut zapachu.
Lub za pomocą pompy zapachu. Ta wprowadza elektronicznie sterowany zapach do linii pary. Tutaj znajdziesz nasze pompy zapachu.
Wariant A: ręczne odkamienianie
Otwórz „otwór serwisowy” na górze generatora pary (patrz ilustracja) i dodaj środek odwapniający (np.Kwas cytrynowy). Pozostaw na chwilę, a następnie naciśnij dwukrotnie przycisk „włącz / wyłącz”. Teraz na wyświetlaczu pojawi się „d”. Generator sam się oczyszcza i automatycznie kończy odwapnianie.
Wariant B: Odkamienianie elektroniczne
Zainstaluj pompę odkamieniającą. Jest ona podłączona do generatora pary i pojemnika ze środkiem odkamieniającym. Generator napełnia środkiem odkamieniającym za naciśnięciem przycisku i automatycznie opróżnia go do kanalizacji po 3 godzinach. Pompy można znaleźć tutaj
Jeśli użyjesz zbyt silnego generatora pary, może się zdarzyć, że łaźnia parowa nagrzeje się zbyt mocno. Ogrzewa to szczególnie ściany, siedzenia itp. W tym celu łaźnia parowa musi działać przez 1-2 godziny. Silniejszy generator pary szybciej osiągnie temperaturę docelową. Ważnym jest wlot powietrza (np. otwór w drzwiach łaźni parowej), aby powietrze nie stało się w łaźni parowej.
Głowica czujnika: NTC R (25 c) = 100,00 k omów.
- Generator pary
- Sterownik
- Kabel czujka
- Wyświetlacz kontrolny
- Wylot pary
Potrzebujesz tylko:
- rura parowa
- dopływ wody
- odpływ
- linia zasilania elektrycznego
Kanał ścienny ze stali nierdzewnej 1/2 cala
Kanał ścienny ze stali nierdzewnej 3/4 cala
Informacje na temat folii w plynie znajdziesz tutaj
Silikony do łaźni parowej (odporne na temeperaturę do 200 C°) znajdziesz tutaj
Po uszczelnieniu łaźni płynną folią można ja wyłożyć mozaiką lub płytkami ceramicznymi. Podłoga powinna być antypoślizgowa i wyposażona w listwę odprowadzającą wodę. Powinna ona być także nachylona w kierunku odpływu wody. Ławki w łaźni powinny zostać pokryte np. betonem komórkowym Ytong.
Drzwi łaźni mogą być z bezpiecznego hartowanego szkła. Powinny posiadać u dołu podcięcie na wys. ok. 3 cm. W ten sposób łaźnia będzie na bieżąco „wietrzona” niewielką ilością świeżego powietrza i nie dojdzie do przegrzania powietrza w pomieszczeniu.
Wszystkie wyjścia generatora pary są wykonane ze stali szlachetnej.
Przykład: Załużmy, że pomieszczenie łaźni ma długość 1,6 m, szerokość 1,4 m i wysokość 2,3 m. Daje to 5,15 m3.
Czas nagrzewania się łaźni przy parametrach: kubatura 5,15 m3, temperatura wyjściowa 23C°, temperatura docelowa 45 C°
generator o mocy 3 Kw ok. 40 minut
generator o mocy 5 Kw ok. 25 minut
generator o mocy 7.5 Kw ok. 15 minut
generator o mocy 9 Kw ok. 10 minut
Niebagatelną rolę odgrywa izolacja łaźni. Im jest ona solidniejsze, tym szybciej osiąga się docelową temperaturę w pomieszczeniu.
Nasza rada: unikaj niepotrzebnie wysokich sufitów.
Nasza rada: przewody grzejące zainstaluj tylko w ławkach, tak aby przed skorzystaniem z łaźni siedzenia były już podrzane do temeperatury ok. 38 C°.
Okno w łaźni jest także wystarczające.
Małe łaźnie parowe mogą być wentylowane poprzez uchylenie okna.
Reasumując: jeżeli nie ma możliwości zamontowania odrębnego systemu wentylacyjnego, wystarczy okno w pomieszczeniu przed łaźnią lub też w samej łaźni. Pozwoli to dokładnie wywietrzyć pomieszczenie po kąpieli parowej. Jest to bardzo istotne, gdyż para przy swojej bardzo dużej wilgotności prowadzić może do powstania w pomieszczeniu grzyba.
Nasza rada: zamontuj wentylator powietrza i włącz go ręcznie po kąpieli parowej na czas ok. 15-30 minut. Podobne rozwiązania stosowane są w toaletach.
Odpowiedzi na wiele pytań dotyczących generatorów pary znajdziesz tutaj: http://www.dampfgenerator.at/index.php?page=bui_faqmanager
Nawiew: odrębny system nawiewu nie jest konieczny/wymagany.
NAJPOPULARNIEJSZE PRODUKTY